elichem

Hledat

Přejdi na obsah

PP 97480

Negatoskopy NDT

negatoskop pro průmyslovou radiografii

Negatoskop PP-97480 je navržen pro vizuální vyhodnocování vyvolaných radiogramů v oblasti vysokých optických hustot, zejména vyvolaných snímků na formátu 100x480mm a odvozených velikostí.

Prohlížené snímky se pokládají na matnici a jsou prosvětlovány intenzivním světelným zdrojem. Negatoskop lze s využitím redukčních clon s magnetickými držáky použít také pro prosvětlování menších formátů, například pro filmy šíře 60mm a jiných malých rozměrů.

Čím se liší negatoskop
PP 97480 od PP 9748?


Změna materiálu skříně negatoskopu přinesla snížení celkové hmotnosti o více než 2kg. Změna reflektorové části přinesla zvýšení jasu matnice. Přívodní síťový kabel a kabel nožního spínače jsou nyní odnímatelné. Výměnný síťový kabel umožňuje použití v destinacích s odlišným typem síťových zásuvek. Pevné držadlo přístroje bylo nahrazeno pružným páskovým uchem. Změna ventilačních otvorů zlepšila chlazení a zmenšila aerodynamický šum. Konzola žárovek byla zcela překonstruována a jsou použity nové robustní patice, takže vypalování kontaktů bylo omezeno na minimum. Byly provedeny konstrukční změny skříně negatoskopu s cílem zefektivnit jejich výrobu. Bylo změněno standardní barevné řešení přístroje (oranžovo - černý design).Bude dále vyráběn typ
PP 9748?

Ne, výroba typu
PP 9748 byla ukončena v roce 2009. V současné době se připravuje odpovídající doplnění webových stránek a nová fotografická dokumentace.


Jak je negatoskop zabalen při dodávce?

Negatoskop je zabalen do obalové bublinové fólie a vložen do pětivrstvého kartonového obalu s vložkou, která umožňuje kromě zabalení úplného sestaveného přístroje rovněž oddělené zabalení skleněných dílů (matnice, determální sklo, žárovky). Tento způsob balení je preferován při zásilkách do zahraničí. Způsob montáže je popsán v instrukčním manuálu.


Negatoskop PP-97480 se skládá ze skříňky z ocelového plechu s odolným povrchem nastříkaným vypalovací práškovou barvou. Pro snadné přenášení je přístroj vybaven pružným páskovým držadlem a odnímatelným pedálem a síťovým kabelem. Zabudované ventilátory v bočních stěnách zajišťují intenzivní chlazení vnitřního prostoru. Nasávání chladícího vzduchu a systém vzduchových deflektorů zajišťují intenzivní protiproudé chlazení použitých optických prvků. Teplý vzduch je odváděn ven otvory v bocích skříně. Toto uspořádání zajišťuje maximální chladící účinnost pro matnici negatoskopu a minimalizuje tepelné namáhání prohlížených radiogramů.


jmenovitý rozměr filmu:

10 x 48 cm

rozměr matnice:

460 x 85 mm

napájecí napět:í

220 - 240 V / 50 - 60 Hz

příkon:

1400 W

rozsah regulace jasu:

0 - 100000 lx

jas pozadí:

cca 2500 lx

použité žárovky:

10 ks HPS 150W/24V nebo ekviv.

pro optické hustoty:

max. 3,9 D

rozměry (š x v x h):

570 x 200 x 170 mm

hmotnost:

8,1 kg


Světelný výkon použitých halogenových žárovek je zvyšován reflektorem, který také snižuje tepelné namáhání skříně negatoskopu. Uspořádání světelného zdroje spolu s kombinací použitých světlo rozptylujících skel zajišťuje vysokou homogenitu osvětlení výstupní matnice a vysokou světelnou úroveň, potřebnou pro prohlížení snímků při vysokých optických hustotách. Filtr z determálního skla minimalizuje tepelnou zátěž radiogramů.

Světelný zdroj je řízen triakovým fázově řízeným regulátorem. Po zapnutí hlavního vypínače je nastavena snížená úroveň jasu (pozadí), která omezuje oslňování při výměně snímků a snižuje namáhání zraku operátora. Plný světelný výkon, nastavitelný potenciometrem na předním panelu se zapíná stiskem pedálového spínače pouze na dobu, nezbytnou pro prohlížení radiogramu. Tímto způsobem se snižuje tepelné namáhání negatoskopu i snímku a šetří se elektrická energie.

Hlavní strana | Negatoskopy NDT | Osvětlení fotokomory | Ostatní vybavení | Informace | Ke stažení | Napište nám | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku