elichem

Hledat

Přejdi na obsah

PP 97240

Negatoskopy NDT

Negatoskop PP 97240 je průmyslový negatoskop klasické koncepce, určený pro vizuální prohlížení a vyhodnocování vyvolaných radiogramů o formátu 100x240mm a odvozených velikostí. Negatoskop splňuje požadavky normy ČSN EN 25580 „Negatoskopy pro průmyslovou radiografii. Minimální požadavky“ (ISO 5580:1985).

Prohlížené snímky se pokládají na matnici a jsou prosvětlovány intenzivním světelným zdrojem. S využitím redukčních masek s magnetickými držáky ho lze použít také pro prosvětlování menších formátů, například pro filmy šíře 60mm a jiných malých rozměrů.

Čím se liší negatoskop
PP 97240 od PP 9724?


  • Změna materiálu skříně negatoskopu přinesla snížení celkové hmotnosti o více než 1,5 kg.
  • Změna reflektorové části přinesla zvýšení jasu matnice.
  • Přívodní síťový kabel a kabel nožního spínače jsou nyní odnímatelné.
  • Výměnný síťový kabel umožňuje použití v destinacích s odlišným typem síťových zásuvek.
  • Pevné držadlo přístroje bylo nahrazeno pružným páskovým uchem.
  • Změna ventilačních otvorů zlepšila chlazení a zmenšila aerodynamický šum.
  • Byly provedeny konstrukční změny skříně negatoskopu s cílem zefektivnit jejich výrobu.
  • Bylo změněno standardní barevné řešení přístroje (oranžovo - černý design).Bude dále vyráběn typ
PP 9724?

Ne, výroba typu
PP 9724 byla k 1. 1. 2010 ukončena a nahrazena zdokonalenou verzí PP 97240. V současné době se připravuje odpovídající doplnění webových stránek a nová fotografická dokumentace.


Jak je negatoskop zabalen při dodávce?

Negatoskop je zabalen do obalové bublinové fólie a vložen do pětivrstvého kartonového obalu s vložkou, která umožňuje kromě zabalení úplného sestaveného přístroje rovněž oddělené zabalení skleněných dílů (matnice, determální sklo, žárovky). Tento způsob balení je preferován při zásilkách do zahraničí. Způsob montáže je popsán v instrukčním manuálu.

PP 97240

Negatoskop PP 97240 je tvořen pevnou skříňkou z ocelového plechu s odolným povrchem nastříkaným vypalovací práškovou barvou a vestavěným osvětlovacím systémem. Světelný výkon použité halogenové lineární žárovky je zvyšován reflektorem, snižujícím rovněž tepelné namáhání skříně negatoskopu. Uspořádání světelného zdroje spolu s kombinací použitých světlo rozptylujících skel zajišťuje vysokou homogenitu osvětlení výstupní matnice a vysoký jas, potřebný pro prohlížení snímků s vysokým zčernáním. Filtr z determálního skla minimalizuje tepelnou zátěž radiogramů. Pro snadné přenášení je přístroj vybaven pružným páskovým držadlem a odnímatelným pedálem a síťovým kabelem. Zabudované ventilátory v bočních stěnách a uspořádání přívodu chladícího vzduchu zajišťují intenzivní protiproudé chlazení použitých optických prvků, maximální chladící účinnost a minimální tepelné namáhání prohlížených radiogramů.


jmenovitý rozměr filmu:

10 x 24 cm

rozměr matnice:

220 x 85 mm

rozsah regulace jasu:

cca 0-100000 lx (0-100 %)

jas pozadí:

cca 2400 lx

pro optické hustoty:

do 3.9 D

napájecí napětí:

220 - 240 V / 50 - 60 Hz

příkon:

1000 W

použitá žárovka:

1 ks Narva J254 230V/1000W nebo ekvivalentní

rozměry (š x v x h):

415 x 200 x 170 mm

hmotnost:

cca 5,8 kg

Použitá 1000 W lineální žárovka délky 10“ (254 mm) umožňuje homogenní prosvětlení a použité robustní odpružené objímky zajišťují vysoký kontaktní tlak a minimalizují vypalování kontaktů při vysoké proudové a tepelné zátěži. Světelný zdroj je klasicky řízen triakovým fázovým regulátorem. Přepínání režimu prosvětlování (pozadí - plný výkon) se ovládá pedálovým spínačem. Snížená úroveň jasu (pozadí) omezuje oslňování a namáhání zraku operátora, plný nastavitelný světelný výkon se zapíná stiskem pedálového spínače pouze na dobu, nezbytnou pro prohlížení radiogramu a tak omezuje tepelné namáhání negatoskopu i snímku a šetří elektrickou energii.


Hlavní strana | Negatoskopy NDT | Osvětlení fotokomory | Ostatní vybavení | Informace | Ke stažení | Napište nám | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku