elichem

Hledat

Přejdi na obsah

OL-31

Osvětlení fotokomory

osvětlovací těleso pro prostorové osvětlení fotokomory

Osvětlení pro fotokomoru OL-31 je standardní zdroj bezpečného osvětlení pro práci s citlivým fotografickým materiálem. Osvětlení může být užito pro prostorové osvětlení místností střední velikosti, např. fotokomor, výrobních a skladovacích prostor při výrobě, místností s vyvolávacími automaty a v jiných podobných případech.

Osvětlení je tvořeno kovovým pouzdrem s vestavěnou elektronikou a nastavitelnou upevňovací příchytkou. Může být snadno upevněno na zeď dvěma šrouby a nastaveno do vhodné polohy. Světelný zdroj je tvořen řetězcem světelných diod (LED). Osvětlení je vyráběno pro síťové napětí 220-240VAC 50-60Hz. V případě požadavků může být dodáno také pro napětí 24VDC/AC. Ve speciálních případech, pro práci s několika druhy fotografických materiálů může být osvětlovací těleso dodáno s přepínatelnou barvou světla (napr. žlutou / červenou pro modro- a zelenocitlivé rentgenové filmy). Vypínač a síťový kabel jsou umístěny na boční stěně. Výstupní okno je překryto průsvitným plastem.

OL-31

Osvětlovací těleso poskytuje prakticky monochromatické záření s očekávanou životností vice než 50000 hodin a stabilní spektrální složení emitovaného světla. Osvětlení se prakticky nezahřívá a má nepatrnou proudovou spotřebu.

Použitím vhodného typu LED mohou být světelné podmínky v osvětlovaném prostoru přizpůsobeny spektrální sensibilizaci zpracovávaného fotografického materiálu. Dominantní vlnová délka emitovaného světla musí být vždy volena mimo oblast spektrální sensibilizace fotografického materiálu.


Osvětlovací těleso pro fotokomoru OL-31 je vyráběno v následujících základních typech. V případě speciálních požadavků kontaktujte svého dodavatele.

typ osvětlovacího
t
ělesa

230V
st
ř.

24V
ss./st
ř.

příkon
[VA]

barva světla

vlnová délka [nm]

počet LED

OL-31/550 230

n

 

5

zelená

550

24

OL-31/550 24

 

n

OL-31/590 230

n

 

žlutá

590

OL-31/590 24

 

n

OL-31/615 230

n

 

oranžová

615

OL-31/615 24

 

n

OL-31/660 230

n

 

červená

660

OL-31/660 24

 

n

OL-31/dual 230

n

 

žlutá

červená

590/660

45

Osvětlovací těleso OL-31/dual je vybaveno přepínatelným dvoubarevným světelným zdrojem. Je určeno pro fotokomory, kde se pracuje s materiály s odlišnou sensibilizací, např. s nesensibilizovaným a ortochromatickým fotomateriálem nebo modro- a zelenocitlivými rentgenovými filmy.

Provedení pro nízké napětí (24V) umožňuje nahradit existující světelné vybavení s odděleným rozvodem s bezpečným napětím 24V. Osvětlení pro 12 V mohou být použity v mobilních fotokomorách, kde vybavení je napájeno z automobilního akumulátoru 12V.

Rozměry tělesa OL-31 (bez příchytky na zeď) jsou 275x75x50 mm. Ocelové těleso je nastříkáno odolnou vypalovací práškovou barvou (standardní odstín RAL 7032 světle šedá)

  • Použitelnost pro fotografický materiál:

druh materiálu / barva

červená

oranžová

žlutá

zelená

infračerveň

čb. papíry

+

+

+

 

+

multigradační papíry

+

+

   

+

nesensibilizované grafické filmy

+

+

+

+

+

orthochromatické grafické filmy

+

     

+

speciální grafické filmy pro fotoplottery

       

+

modrocitlivé medicinální rtg. filmy

+

+

+

+

+

zelenocitlivé medicinální rtg. filmy

+

     

+

filmy pro průmyslovou radiografii

+

     

+

panchromatické filmy

       

+

barevné papíry

   

+

 

+

Hlavní strana | Negatoskopy NDT | Osvětlení fotokomory | Ke stažení | Napište nám | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku