elichem

Hledat

Přejdi na obsah

OL-11

Osvětlení fotokomory

osvětlovací těleso pro lokální osvětlení

Osvětlení pro fotokomoru OL-11 je jednoduchý zdroj bezpečného osvětlení pro práci s citlivým fotografickým materiálem. Osvětlení může být užito pto lokální odvětlení, např. pro osvětlování vyvolávacích misek, vstupních částí vyvolávacích procesorů, bezpečnostní přisvětlování temných komor, koutů, koridorů a v jiných podobných případech.


Svítidlo OL-11 je tvořeno plastovým pouzdrem se zabudovanou elektronikou a pohyblivým připevňovacím držákem. Svítidlo lze přišroubovat na zeď a natočením v držáku může být snadno směrováno do libovolné polohy. Světelný zdroj je tvořen řetězcem světelných diod (LED). Osvětlení je vyráběno pro síťové napětí 220-240VAC 50-60Hz. V případě požadavků může být dodáno také pro napětí 12V nebo 24VDC/AC. Ve speciálních případech, pro práci s několika druhy fotografických materiálů může být osvětlovací těleso dodáno s přepínatelnou barvou světla (napr. žlutou / červenou). Hlavní vypínač a výstupní okno, překryté průhledným plastem jsou umístěny na předním panelu

OL-11

Osvětlovací těleso poskytuje prakticky monochromatické záření s očekávanou životností vice než 50000 hodin a stabilní spektrální složení emitovaného světla. Osvětlení se prakticky nezahřívá a má nepatrnou proudovou spotřebu.

Použitím vhodného typu LED mohou být světelné podmínky v osvětlovaném prostoru přizpůsobeny spektrální sensibilizaci zpracovávaného fotografického materiálu. Dominantní vlnová délka emitovaného světla musí být vždy volena mimo oblast spektrální sensibilizace fotografického materiálu.


Osvětlovací těleso pro fotokomoru OL-11 je vyráběno v následujících základních typech. V případě speciálních požadavků kontaktujte svého dodavatele.

typ osvětlovacího
t
ělesa

230V
st
ř.

24V
ss./st
ř.

12V
ss./st
ř.

příkon
VA

barva světla

vlnová
délka [nm]

počet
LED

OL-11 standard/230

n

   

0,5

žlutá

590

3

OL-11 standard/24

 

n

 

OL-11 standard/12

   

n

OL-11 amber/230

n

   

oranžová

615

OL-11 amber/24

 

n

 

OL-11 ortho/230

n

   

červená

660

OL-11 ortho/24

 

n

 

OL-11 ortho/12

   

n

OL-11 dual/230

n

   

červená

žlutá

590/660

6

OL-11 dual/24

 

n

 

OL-11 green/230

n

   

zelená

550

3

OL-11 green/24

 

n

 

OL-11 infra

n

   

infračerveň

950

Osvětlovací těleso OL-11/dual je vybaveno dvoubarevným přepínatelným světelným zdrojem. Je navrženo pro pracoviště, kde se zpracovávají fotomateriály s různou sensibilizaci, např. nesensibilizované a ortochromatické materiála nebo modro- a zelenocitlivé medicinální rtg. filmy. Infračervená verze svítidla může být použita s infračervenými TV kamerami nebo obrazovými převaděči, citlivými v blízké infračerveni.

Nízkovoltové varianty (24V) umožňují snadnou přestavbu existujících fotokomor s využitím původních elektrických rozvodů s napětím 24V. Osvětlovací tělesa pro 12V mohou být použita v mobilních fotokomorách, napájených z automobilového akumulátoru 12V.

Rozměry svítidla (bez příchytky na zeď) jsou 95x65x35 mm.

  • Použitelnost pro fotografické materiály:

druh materiálu / barva

červená

oranžová

žlutá

zelená

infračerveň

čb. papíry

+

+

+

 

+

multigradační papíry

+

+

   

+

nesensibilizované grafické filmy

+

+

+

+

+

orthochromatické grafické filmy

+

     

+

speciální grafické filmy pro fotoplottery

       

+

modrocitlivé medicinální rtg. filmy

+

+

+

+

+

zelenocitlivé medicinální rtg. filmy

+

     

+

filmy pro průmyslovou radiografii

+

     

+

panchromatické filmy

       

+

barevné papíry

   

+

 

+

Hlavní strana | Negatoskopy NDT | Osvětlení fotokomory | Ke stažení | Napište nám | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku